Skip to content

Poluzavršni turnir Prvenstva Republike Hrvatske za kadete skupina “B”

Organizator natjecanja: Košarkaški klub “Radnik” Križevci
Križevci, 30. travnja – 04. svibnja 2014. g.

Rezultate uživo možete pratiti na jednom od sljedećih linkova:

http://phmladi.crosarka.com/kadeti/

http://www.foxsportspulse.com/assoc_page.cgi?c=1-9642-0-0-0&assoc=9642

SUDIONICI NATJECANJA

Temeljem plasmana u I. skupinu natjecanja (regionalna natjecanja) te Propozicija natjecanja, na Poluzavršnom turniru – skupina “B” sudjeluju:
K.K. “ZAGREB”, Zagreb (prvoplasirana momčad CENTRA)
K.K. “OSJEČKI SOKOL”, Osijek (prvoplasirana momčad ISTOKA)
K.K. “RADNIK”, Križevci (prvoplasirana momčad SJEVERA)
K.K. “KVARNER 2010″, Rijeka (drugoplasirana momčad ZAPADA)
O.K.K. “DRAŽEN PETROVIĆ”, Šibenik (drugoplasirana momčad JUGA)

Opunomoćenik: Zoran KOŠĆAK iz Varaždina
Suci: Marko MILKOVIĆ iz Varaždina
Žarko KOVAČEVIĆ iz Čakovca
Josip MIKULIĆ iz Osijeka
Matej GRUBIŠIĆ iz Slavonskog Broda

Povjerenik natjecanja PH
mlađih dobnih kategorija: Darko Kotaranin

RASPORED NATJECANJA

1. kolo, srijeda, 30.04.2014.
17,00
KK “OSIJEČKI SOKOL” – KK “KVARNER 2010″
19,00
OKK “D. PETROVIĆ” – KK “RADNIK”
Slobodna momčad – KK “ZAGREB”

2. kolo, četvrtak, 01.05.2014.
17,00
KK “KVARNER 2010″ – OKK “D. PETROVIĆ”
19,00
KK “ZAGREB” – KK “OSIJEČKI SOKOL”
Slobodna momčad – KK “RADNIK”

3. kolo, petak, 02.05.2014.
17,00
OKK “D. PETROVIĆ” – KK “ZAGREB”
19,00
KK “RADNIK” – KK “KVARNER 2010″
Slobodna momčad – KK “OSIJEČKI SOKOL”

4. kolo, subota, 03.05.2014.
17,00
KK “ZAGREB” – KK “RADNIK”
19,00
KK “OSIJEČKI SOKOL” – OKK “D. PETROVIĆ”
Slobodna momčad – KK “KVARNER 2010″

5. kolo, nedjelja, 04.05.2014.
10,00
KK “RADNIK” – KK “OSIJEČKI SOKOL”
12,00
KK “KVARNER 2010″ – KK “ZAGREB”
Slobodna momčad – OKK “D. PETROVIĆ”

Utakmice će se igrati 30.04., 01.05., 02.05., 03.05. i 04.05. u Školsko sportskoj dvorani OŠ “Lj. Modeca” u Križevcima.

PROPOZICIJE NATJECANJA ZA KADETE 2013./2014.

Pravo nastupa
Pravo nastupa na prvenstvu u natjecateljskoj sezoni 2013/2014 imaju kadeti, igrači rođeni 1998. godine i mlađi.
Pravo nastupa na prvenstvu imaju igrači registrirani za svoje klubove koji posjeduju registracijsku iskaznicu Hrvatskog košarkaškog saveza i nalaze se na POPISU IGRAČA s pravom igranja ovjerenim po Uredu Hrvatskog košarkaškog saveza.
Na POPISU IGRAČA s pravom igranja za ostale klubove mogu se naći igrači koji su uredno registrirani (registracijska iskaznica Hrvatskog košarkaškog saveza).
Poluzavršnica se organizira kroz dva (2) poluzavršna turnira na taj način da se formiraju skupine A i skupina B Poluzavršnice natjecanja, a sudjeluje deset (10) momčadi na temelju poretka iz Prvog stupnja natjecanja.
Momčadi na Obrascu HKS-a prijavljuju Povjereniku natjecanja najviše 15 igrača sa obavljenim liječničkim pregledom, 15 dana prije početka Poluzavršnog turnira. Prijava se podnosi Povjereniku Regionalnog natjecanja koji svojim potpisom i pečatom potvrđuje da igrač nije nastupao za neku drugu momčad u određenoj dobnoj kategoriji u tekućoj natjecateljskoj sezoni. Na poluzavršni turnir momčad MOŽE dovesti 13 igrača, od kojih svaki ima pravo nastupa na utakmicama Poluzavršnog turnira.
Bodovanje
Drugi stupanj natjecanja po skupinama igra se po jednostrukom bod sustavu, svaka momčad sa svakom momčadi.
Ukupno se igra pet (5) kola odnosno 15 utakmica u svakoj skupini.
Natjecateljski brojevi momčadi određuju se ždrijebom uz primjenu Bergerovih tablica.
Ždrijebanje se obavlja u prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza i u nadležnosti je Povjerenstva za natjecanje (u daljnjem tekstu Povjerenika) Hrvatskog košarkaškog saveza.
U trećem stupnju natjecanja – Završnici natjecanje se organizira kao završni turnir na kojem sudjeluju četiri momčadi i to po dvije najbolje plasirane iz skupine A i B.